NEWS

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE

Zapraszamy na warsztaty „Nie przegraj młodości”.

W ramach projektu zostaną także przeprowadzone warsztaty dziennikarskie, w ramach których uczestnicy będą się uczyli, jak tworzyć materiały medialne, których celem ma być przeciwdziałanie przyczynom przestępczości i tym samym promowaniem uczciwego stylu życia. W wyniku warsztatów powstaną materiały, które następnie zostaną opublikowane do końca br. w mediach ukierunkowanych przede wszystkim do młodzieży. Umiejętne tworzenie materiałów medialnych w tematach niekiedy trudnych, stanowi ważny obszar warsztatu dziennikarskiego. Rozwój takich umiejętności wiąże się z potrzebą dołożenia należytych starań, które nie tylko są wysiłkiem, wymagają czasu, ale mogą być także źródłem satysfakcji dającym przyjemność. 

Więcej na: http://nieprzegraj.pl/warsztaty-dziennikarskie/

Zapraszamy na warsztaty „Nie przegraj młodości”.

W ramach projektu zostaną także przeprowadzone warsztaty dziennikarskie w ramach, których uczestnicy będą się uczyli, jak tworzyć materiały medialne, których celem ma być przeciwdziałanie przyczynom przestępczości i tym samym promowaniem uczciwego stylu życia. W wyniku warsztatów powstaną materiały, które następnie zostaną opublikowane do końca br. w mediach ukierunkowanych przede wszystkim do młodzieży. Umiejętne tworzenie materiałów medialnych w tematach niekiedy trudnych stanowi ważny obszar warsztatu dziennikarskiego. Rozwój takich umiejętności wiąże się z potrzebą dołożenia należytych starań, które nie tylko są wysiłkiem, te wymagają czasu, ale mogą być także źródłem satysfakcji dającym przyjemność.

Ramowy program warsztatów:

Czwartek

11.00 – rozpoczęcie

13.00 – obiad

14.00 – warsztaty

15.30 – przerwa

15.45 – warsztaty

18.00 – przerwa 

19.30 – kolacja

Piątek

07.45 – 08.15 śniadanie

08.30 – 12.15 warsztaty

12.30 – 13.30 obiad

13.30 panel podsumowujący warsztaty

15.30 zakończenie

Wszyscy uczestnicy na zakończenie warsztatów otrzymają zaświadczenia o ich odbyciu.

Warsztaty dziennikarskie poprowadzi redakcja Tygodnika Niedziela przy współpracy z redakcją Młodzieżowej Agencji Informacyjnej.

Warsztaty odbędą się w Redakcji Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa w dniach 29-30.08.2019.

Dodatkowo zachęcamy do tego, aby przemyśleć, podzielić się pomysłami: w jaki sposób dzięki mediom można zachęcać młodych ludzi do uczciwego życia, unikania wchodzenia na drogę przestępczą, konfliktu z prawem? O czym pisać? Co pokazywać? Jak pisać i jak pokazywać? Prześlijcie Wasze pomysły jeszcze przed warsztatami na adres redakcja@maika.pl. Dla tych, którzy nadeślą propozycje zostaną rozlosowane nagrody w trakcie warsztatów. 
Przykładowe linki, które mogą zainspirować:
1. https://swiadomaedukacja.pl/nie-pouczaj-wsluchaj-sie/?gclid=CjwKCAjw7anqBRALEiwAgvGgm0pkcLnNcYic1qS_6c1nWx4vGUzzYvuDN8-3NDSpOZcaOdaF_t8pVRoCbFIQAvD_BwE

2. https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/wp…/krzywdzenie_emocjonalne_dziecka_11.pdf

3. http://www.powrotzuszczecin.pl/index.php?c:c_root,article:8

4. https://www.profnet.org.pl/przestepczosc-nieletnich-jako-problem-spoleczny-cz-i/

5. https://prezi.com/8xj_a1dlde1j/przestepczosc-nieletnich-kradzieze-i-rozboje/

6. https://wiadomosci.dziennik.pl/artykuly/588104,spadek-czynow-karalnych-popelnianych-przez-mlodziez-nie-oznacza-konca-problemow.html

7. http://www.kolo.pl/media_pliki/file/59496_pl_sprawozdanie_policja.pdf


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *